Дружина Бога Световида, клуб словенских занесењака
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

+3
Милица
Бели Вид
srednji63
7 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Aug 25, 2009 10:11 am

Шта кажете на то?
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Tue Aug 25, 2009 1:41 pm

Обичај увезен са трулог Запада. cat

А да те питам нешто, али одговори искрено.
Зашто је СПЦ подржала долазак про-западних снага на власт?
Линк: http://svetovid.forumotion.net/forum-f2/topic-t66.htm
Хоћу рећи, сад кукате због западњачких обичаја, а сами сте допринели да се инсталирају.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Aug 25, 2009 3:55 pm

Ја не могу да ти одговорим искрено, јер не знам. Али требао би да знаш колики је утицај владика-екумениста на СПЦ и Патријарха.
Што се тиче владике Артемија, он је имао неколико састанака са западним политичарима, али је он радикално променио понашање према њима.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Tue Aug 25, 2009 4:26 pm

А случај Пахомије? И о томе не знаш ништа?

Ја сам први за то да се осуђују западњачки обичаји (не само геј парада него много тога још ) али исто тако осуђујем и понашање државних органа у случају владике Пахомија који су намерно одуговлачили поступак све док није случај застарео, а осуђујем и понашање цркве која је морала да спроведе унутрашњу истрагу, а не да заташкава.

Друго, црква је прихватила транс-сексуалце, пошто и о томе вероватно ништа не знаш, cat читај:


Stav SPC o promeni pola 17. avgust 2009. | 11:30 | Izvor: Borba, Vijesti

Beograd -- Osobe koje su promenile pol mogu da se krste i venčavaju u Mitropoliji crnogorsko-primorskoj SPC, kaže podgorički paroh Velibor Džomić.

Protojerej Velibor Džomić, koji je stručnjak za crkveno pravo, izjavio je za “Vijesti” da je zvaničan stav SPC da je trans osobama “blagosloveno korišćenje darova crkve Hristove od kršćenja do pričešća".

“S obzirom na to da promena pola ne predstavlja uobičajenu pojavu, crkveni postupak sa takvim osobama je drugačiji kao što je, na primer, drugačiji postupak kada je mladoženja stariji od mlade više od 15 godina ili mlada od mladoženje više od tri godine", rekao je Džomić.

On je objasnio da osoba koja je zbog medicinske opravdanosti promenila pol može da koristi blagodati svetih tajni, ali da sa svojim stanjem mora da upozna sveštenika.

“Sveštenik je kao duhovnik dužan da tu osobu sasluša i pouči upoznajući je sa stavom Crkve Hristove. Nakon toga, parohu se mora dostaviti valjana medicinska dokumentacija koja svedoči da se operacijama nije pristupilo iz hira, nego iz razloga medicinske nužnosti", objasnio je paroh podgorički.

Dokumentacija se, prema njegovim rečima, sa molbom prosleđuje višim crkvenim vlastima, a svete tajne i obredi nad takvim osobama se obavljaju tek nakon blagoslova nadležnog episkopa.

“Promene o kojima govorimo moraju biti evidentirane u crkvenim matičnim knjigama", rekao je paroh podgorički.

Prema tvrdnjama Džomića, takav stav SPC je još 1986. godine formulisao partrijarh Pavle kao episkop raško-prizrenski.

“Hirurška promena pola predstavlja pojavu novijeg datuma sa kojom se Crkva kroz prethodne vekove nije susretala iz prostog razloga što medicinska nauka nije bila na takvom stepenu razvoja kao što je danas", objasnio je Džomić.

On je rekao da u slučaju krštenja i venčanja transrodnih osoba postoje dve situacije: da li je osoba prvo krštena, pa onda pristupila promeni pola ili obrnuto, napominjući da se sveta tajna krštenja ne ponavlja ni u jednom slučaju.

“Krštenje se vrši nad ličnošću, a ne nad polom", rekao je Džomić. On je istakao da, iako je izražena razlika polnosti na zemlji, polne sposobnosti nemaju metafizički, večni značaj.

Pozvavši se na svetog apostola Pavla (poslanica Galatima), Džomić je poručio da “nema muško ni žensko, nego su pred Bogom jedno".
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Aug 25, 2009 5:15 pm

све је то продукт свејереси екуменизма.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Tue Aug 25, 2009 5:33 pm

Изговори, изговори... Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Pijemkafu
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Милица Fri Aug 28, 2009 1:51 pm

srednji63, мислиш на геј параду?
Надам се да им неће поћи за руком. Надам се да ће проћи још горе него прошли пут, паћеници искомплексирани.
И искрено, колико год да сматрам хомосексуалност болешћу, геј активизам и пропаганда ми сметају мноооого више него сами педери Није ме брига шта неко ради код своје куће, али нека то и остави кући. Када бих упознала педера који је против геј параде, био би ми дражи од хетеросексуалца који их поджрава.

Још један доказ извитоперености њихових психа, притисак ми је скочио на 200 кад сам прочитала:
ДЕКОСОВИЗАЦИЈА СРБИЈЕ

Шта се они уопште петљају у то? Ово би требало окачити као тему на што више форума, треба поштено изрекламирати њихов педербал... Сигурна сам да би им довукло додатних пар хиљада посетилаца, али не са оним ставовама које они желе да чују Twisted Evil
Милица
Милица

Број порука : 21
Join date : 27.08.2009
Локација : Нови Сад

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Жар - птица Fri Aug 28, 2009 3:00 pm

Има да награбусе, истућиће их навијачи...... Laughing
Жар - птица
Жар - птица

Број порука : 49
Join date : 19.08.2009
Локација : Београд

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Sat Aug 29, 2009 4:31 am

Ја се надам да ће сав поштен, верујући и неверујући народ тог дана изаћи на улицу, да им у лице кажемо:
ЧЕКАМО ВАС! Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Boris Tue Sep 15, 2009 9:30 am

bas sam mislio da sam napokon nasao forum gde se radi na ujedinjenju srba bez obzira na razlike uz ozivljavanje nekih davno zaboravljenih vrednosti, ali vidim da se i ovde poziva na nasilje nad svojim narodom.
zbogom braco i sestre, gde god da ste

Boris

Број порука : 1
Join date : 08.09.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Sep 15, 2009 9:41 am

Да, породичне вредности су одавно превазиђене. Мама и тата су одавно превазиђени. Прве симпатије, затим девојке-момци и муж-жена су одавно превазиђени. Бака и дека су одавно превазиђени. Деца и унуци су одавно превазиђени...
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Милица Wed Sep 16, 2009 6:17 am

Борисе човече, извини на оваквом питању, али јеси ти здрав?

Да ли си свестан шта значи рећи "насиље НАД СВОЈИМ НАРОДОМ"? Не позива нико овде на насиље над избеглицама, старима и болеснима, децом... Како си ти рекао, испада да на то позивамо. Па имаш и педофила међу Србима, јел треба можда да их волимо зато што су Срби???
И као да је педерима иоле стало до тога што су Срби, или било шта друго по националности. Они углавном мрзе Србију, национализам, нашу историју било какве културне вредности са српским предзнаком... Већ је и то довољно да их не волиш, а не још да ти парадирају са својим сексуалним и љубавним животом под носом.

Подржавам све људе који ће ићи на геј параду!!! Али са НАШЕ стране, хехехе Twisted Evil
Милица
Милица

Број порука : 21
Join date : 27.08.2009
Локација : Нови Сад

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Sat Sep 19, 2009 11:13 am

На срећу, прада Содоме и Гоморе је отказана. Барем тако кажу. Ми свакако нећемо дозволити да се одржи. Поручимо им њиховим језиком:
NO PASARAN!
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  julijan Sun Sep 20, 2009 4:02 pm

ЕВо ухапшено је 46 наших Срба патриота.Шта још тзреба да се деси?
julijan
julijan

Број порука : 23
Join date : 16.09.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Mon Sep 21, 2009 2:57 am

Ухапшени су челни људи покрета, Миша Вацић, Младен Обрадовић... Иначе, Младен је са групом сабораца ухапшен пошто је изашао из Цркве! pale
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Mon Sep 21, 2009 5:39 am

srednji63 ::Ухапшени су челни људи покрета, Миша Вацић, Младен Обрадовић... Иначе, Младен је са групом сабораца ухапшен пошто је изашао из Цркве! pale

Каквих "покрета"? Већи "покрет" је овај форум.
Покрет 1389 и покрет Образ су "покрети" који броје по 15 људи.
А ти добро размисли зашто су "покрети" од по 15 људи толико присутни у медијима.
Некоме је циљ да националисте представи као кратко-ошишане уличне хулигане.

Чуј, ухапсили ли га испред цркве. Баш дирљиво.
Слободно реци да сам параноичан, али то је намештено хапшење од кога имају корист и Образ и полиција, ови први имају бесплатну рекламу свог покрета, а полиција и ЦИА могу да се радују јер су успели да пронађу "корисне идиоте" који ће својим понашањем и талибанским идејама компромитовати српски национализам.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Mon Sep 21, 2009 3:24 pm

Заменик председника Српске радикалне странке Драган Тодоровић истиче да та странка није подржала одржавање Параде поноса и да је то једино што јој је заједничко са невладиним организацијама „Образ”, „Покрет 1389” и „Двери српске” са којима „никаквих разговора није било”. На наше питање зашто нису хтели да бар позову не уздржавање од насиља, он каже: „А зашто бисмо ми то радили, нити смо ми њихови тутори, нити би они нас слушали”.

„Режим у ствари покушава да сакрије своју улогу у свему овоме. Да је Тадић стварно хтео да Парада поноса буде одржана, он би је предводио и ништа се не би десило. Овако су је наводно спречиле неке невладине организације, а у ствари власт није хтела да се одржи”, каже Тодоровић.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Sep 22, 2009 4:49 am

За 1389 не знам, за Образ сам сигуран да има "мало" више од 15 чланова. Што се тиче хапшења у цркви, немој да причаш о ономе о чему благе везе немаш.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Tue Sep 22, 2009 7:54 am

srednji63 ::Што се тиче хапшења у цркви, немој да причаш о ономе о чему благе везе немаш.

Uz dužno poštovanje, ali na prethodnoj strani si napisao ovo:
srednji63 ::Иначе, Младен је са групом сабораца ухапшен пошто је изашао из Цркве! pale

Osim toga, i na osnovu vesti se lako zaključuje da nikakvog hapšenja u crkvi nije bilo, nego pokušavaš sa potpališ narod.
Uzgred, bokseri, štangle i kamenice su deo liturgije? Suspect

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Tue Sep 22, 2009 12:06 pm

Младен јесте ухапшен у цркви, моја претходна порука се односи на константацију Белог Вида да је то "намештено хапшење". И теби говорим да не причаш ни о каквим штанглама, боксерима и бакљама, пошто такође не знаш о чему се ради.

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Eqo94h
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Tue Sep 22, 2009 11:28 pm

srednji63 ::Младен јесте ухапшен у цркви, моја претходна порука се односи на константацију Белог Вида да је то "намештено хапшење". И теби говорим да не причаш ни о каквим штанглама, боксерима и бакљама, пошто такође не знаш о чему се ради.

Tvrdiš da je policija ušla u hram sv. Save, stavila mu lisice na ruke i izvela ga napolje u maricu?! Shocked
Ja sam mislio da si ozbiljan čovek, a ne da se zavitlavaš. Rolling Eyes

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Wed Sep 23, 2009 2:39 am

Caliburn ::
srednji63 ::Младен јесте ухапшен у цркви, моја претходна порука се односи на константацију Белог Вида да је то "намештено хапшење". И теби говорим да не причаш ни о каквим штанглама, боксерима и бакљама, пошто такође не знаш о чему се ради.

Tvrdiš da je policija ušla u hram sv. Save, stavila mu lisice na ruke i izvela ga napolje u maricu?! Shocked
Ja sam mislio da si ozbiljan čovek, a ne da se zavitlavaš. Rolling Eyes

Није храм Св. Саве, него црква Св. Александра Невског на Дорћолу. Док је са још неколико сабораца био у поменутој цркви, полиција га је сачекала у порти и привела.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Caliburn Thu Sep 24, 2009 7:45 am

srednji63 ::Није храм Св. Саве, него црква Св. Александра Невског на Дорћолу. Док је са још неколико сабораца био у поменутој цркви, полиција га је сачекала у порти и привела.

Dakle, nije priveden u crkvi.
Sa nekoliko saboraca je bio u crkvi?
Znači nije reč o ničim izazvanom privođenju?

Caliburn

Број порука : 21
Join date : 18.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  srednji63 Thu Sep 24, 2009 1:35 pm

Наравно да није ничим изазвано! Стигла је директива - ухапсити Младена Обрадовића. То је и учињено. Саборци који су били са њим су тако рећи, колатерална штета. Полиција је сачекала да људи изађу из Цркве, у порти их је легитимисала а испред Цркве привела. Но, нећу више трошити речи, пошто си ти био тамо, све си видео, нећу више да те лажем.
srednji63
srednji63

Број порука : 60
Join date : 22.08.2009

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Бели Вид Thu Sep 24, 2009 4:00 pm

Па да тај Образ нешто ваља онда би за 8 година постојања и деловања имао иза себе више од 100 присталица. Ви Образовци постојите само да би делили националисте, почев од питања правописа до питања верских осећања. Увек ћу указивати колике сте штеточине јер то и јесте. Постоји само један аутентични српски национализам који заступа доктор Шешељ. А ово што Образовци заступају је чист фундаментализам.Такви као Младен Обрадовић спречавају да се акумулира оправдано незадовољство народа.
Бели Вид
Бели Вид
Admin

Број порука : 661
Join date : 18.08.2009
Локација : свет вила и змајева

http://svetovid.forumotion.net

Назад на врх Go down

Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ Empty Re: Вашар сумасишавших 20. септембра у БГ

Порука  Sponsored content


Sponsored content


Назад на врх Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Назад на врх


 
Permissions in this forum:
Не можете одговорити на теме у овом форуму